UC Recurring Payments and Subscriptions (7.x-2.0-alpha1) - en to cy translation catalogue (44 entries)

en: Next
cy: Nesaf

en: Save configuration
cy: Cadw ffurfweddiad

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Submit
cy: Cyflwyno

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Overview
cy: Arolwg

en: Date
cy: Dyddiad

en: Daily
cy: Dyddiol

en: Weekly
cy: Wythnosol

en: None
cy: Dim

en: Message
cy: Neges

en: Weight
cy: Pwysau

en: Link
cy: Dolen

en: Name
cy: Enw

en: Save
cy: Cadw

en: Default
cy: Diofyn

en: Update
cy: Diweddaru

en: Total
cy: Cyfanswm

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Options
cy: Dewisiadau

en: Active
cy: Gweithredol

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Price
cy: Pris

en: Unlimited
cy: Diderfyn

en: Other
cy: Arall

en: Role
cy: Swyddogaeth

en: Order
cy: Trefn

en: Date/Time
cy: Dyddiad/ Amser

en: Credit card details
cy: Manylion y cerdyn credyd

en: Products
cy: Nwyddau

en: day(s)
cy: diwrnod(au)

en: week(s)
cy: wythnos(au)

en: year(s)
cy: blwyddyn/blynyddoedd

en: Account
cy: Cyfrif

en: Credit card
cy: Cerdyn credyd

en: Order @order_id
cy: Archeb @order_id

en: Order @order_id - @sku
cy: Archeb @order_id - @sku

en: Enter the owner name as it appears on the card.
cy: Enw'r perchennog fel mae'n ymddangos ar y cerdyn.

en: You have entered an invalid credit card number.
cy: Rydych wedi rhoi rhif cerdyn credyd gwallus.

en: The start date you entered is invalid.
cy: Nid yw'r dyddiad cychwyn yn ddilys.

en: You have entered an invalid CVV number.
cy: Nid yw'r rhif CVV yn ddilys.

en: Apply to order
cy: Ychwanegwch i’r cyfrif
