UC Recurring Payments and Subscriptions (7.x-2.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (71 entries)

en: Next
tr: Sonraki

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Submit
tr: Gönder

en: Operations
tr: İşlemler

en: Subscribers
tr: Aboneler

en: Cancel
tr: İptal

en: Overview
tr: Genel Bakış

en: Date
tr: Tarih

en: Daily
tr: Günlük

en: Weekly
tr: Haftalık

en: Monthly
tr: Aylık

en: None
tr: Hiçbiri

en: Message
tr: İleti

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Link
tr: Bağlantı

en: Name
tr: İsim

en: Save
tr: Kaydet

en: Default
tr: Varsayılan

en: Update
tr: Güncelle

en: remove
tr: sil

en: Total
tr: Toplam

en: User
tr: Kullanıcı

en: Check
tr: Çek

en: User ID
tr: Kullanıcı ID

en: Options
tr: Seçenekler

en: Active
tr: Etkin

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Price
tr: Fiyat

en: Amount
tr: Miktar

en: Unlimited
tr: Sınırsız

en: Other
tr: Diğer

en: Role
tr: Rol

en: Order
tr: Sıralama

en: Date/Time
tr: Tarih/Saat

en: Expired
tr: Süresi dolmuş

en: unlimited
tr: limitsiz

en: Left
tr: Sol

en: Credit card details
tr: Kredi kartı detayları

en: Product
tr: Ürün

en: Billing address
tr: Fatura adresi

en: Products
tr: Ürünler

en: Interval
tr: Aralık

en: day(s)
tr: Gün

en: week(s)
tr: hafta

en: month(s)
tr: ay

en: Return
tr: Geri dön

en: Order ID
tr: Sipariş Numarası

en: A payment has been accepted.
tr: Ödeme kabul edildi.

en: year(s)
tr: yıl

en: Cancelled
tr: İptal

en: Account
tr: Hesap

en: Credit card
tr: Kredi Kartı

en: Save order
tr: Sıralamayı kaydet

en: COD
tr: Kapıda Ödeme

en: Test Gateway
tr: Deneme Geçidi

en: Order @order_id
tr: Sipariş @order_id

en: Order @order_id - @sku
tr: Sipariş @order_id - @sku

en: This action cannot be undone and may result in the termination of subscription services.
tr: Bu işlem geri alınamaz ve abonelik hizmetlerinin sonlandırılmasına yol açabilir.

en: Enter the owner name as it appears on the card.
tr: Kredi Kartının ön yüzündeki isim

en: You have entered an invalid credit card number.
tr: Yanlış bir Kredi Kartı numarası girdiniz.

en: The start date you entered is invalid.
tr: Girdiğiniz başlangıç tarihi geçersiz.

en: The credit card you entered has expired.
tr: Girmiş olduğunuz kredi kartı zaman aşımına uğramıştır.

en: The issue number you entered is invalid.
tr: Girdiğiniz düzenleme numarası geçersiz.

en: You have entered an invalid CVV number.
tr: Yanlış bir CVV kodu girdiniz.

en: You must enter the issuing bank for that card.
tr: Bankayı girmek zorundasınız.

en: The credit card type did not pass validation.
tr: Kredi kartı türü, sağlamayı geçemedi.

en: We apologize for the delay, but we are unable to process your credit card at this time. Please <a href="!url">contact sales</a> to complete your order.
tr: Gecikme için özür dileriz, ancak şu an kredi kartıyla ödeme alamıyoruz. Lütfen siparişinizi tamamlamak için <a href="!url">satış temsilcisi ile ilişki kurun</a>.

en: The authorization has been voided.
tr: Onaylama iptal edilmiştir.

en: Apply to order
tr: Sipârişe uygula
