UC Recurring Payments and Subscriptions (7.x-2.0-alpha2) - en to ru translation catalogue (95 entries)

en: Next
ru: Вперёд

en: Save configuration
ru: Сохранить конфигурацию

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Submit
ru: Отправить

en: Operations
ru: Операции

en: Subscribers
ru: Подписчики

en: Actions
ru: Действия

en: Cancel
ru: Отмена

en: Overview
ru: Обзор

en: Date
ru: Дата

en: Daily
ru: Ежедневно

en: Weekly
ru: Еженедельно

en: Monthly
ru: Ежемесячно

en: None
ru: Нет

en: Message
ru: Сообщение

en: Weight
ru: Вес

en: Link
ru: Ссылка

en: Name
ru: Название

en: Save
ru: Сохранить

en: Default
ru: По умолчанию

en: Update
ru: Обновить

en: remove
ru: удалить

en: Total
ru: Итого

en: User
ru: Пользователь

en: Check
ru: Квитанция

en: User ID
ru: ID Пользователя

en: Options
ru: Опции

en: Active
ru: Активно

en: Extensions
ru: Расширения

en: Filter
ru: Фильтр

en: Price
ru: Цена

en: Customer
ru: Покупатель

en: Amount
ru: Сумма

en: Unlimited
ru: Неограничено

en: Other
ru: Другое

en: Role
ru: Роль

en: Order
ru: Порядок

en: Remaining
ru: Оставшиеся

en: Date/Time
ru: Дата/Время

en: Expired
ru: Истекшие

en: unlimited
ru: неограничено

en: Left
ru: Слева

en: Credit card details
ru: vbv

en: Recurring products
ru: Периодические продукты

en: Product
ru: Товар

en: Billing address
ru: Адрес расчёта

en: Products
ru: Товары

en: Interval
ru: Интервал

en: day(s)
ru: день(дней)

en: week(s)
ru: неделя(ь)

en: month(s)
ru: месяц(ы)

en: Return
ru: Возврат

en: Yearly
ru: Ежегодно

en: Order ID
ru: ID заказа

en: Subscription
ru: Подписка

en: A payment has been accepted.
ru: Платёж принят.

en: Purchase date
ru: Дата покупки

en: year(s)
ru: год(лет)

en: Cancelled
ru: Отменено

en: Account
ru: Учётная запись

en: Notification
ru: Уведомление

en: Credit card
ru: Кредитная карта

en: Save order
ru: Сохранить порядок

en: COD
ru: Наличными

en: Test Gateway
ru: Тестовый шлюз

en: Order @order_id
ru: Заказ @order_id

en: Order @order_id - @sku
ru: Заказ @order_id - @sku

en: Authorize.Net: Subscription @subscription_id cancelled.
ru: Authorize.Net: Подписка @subscription_id отменена.

en: Enter the owner name as it appears on the card.
ru: Укажите имя владельца карты

en: You have entered an invalid credit card number.
ru: Вы ввели неправильный номер карты.

en: You have entered an invalid CVV number.
ru: Вы указали неверный CVV-код

en: You must enter the issuing bank for that card.
ru: Укажите банк-владельца карты

en: Payment is pending at PayPal: @reason
ru: Платёж ожидается через PayPal: @reason

en: Recurring fees
ru: Периодические платежи

en: Recurring fee
ru: Периодический платеж

en: Valid payment methods for orders with recurring fees
ru: Допустимые способы оплаты заказов с периодическими платежами

en: Only selected payment methods will be available for customers purchasing products with recurring fees.<br/>It is up to you to make sure your chosen handler is compatible with the payment methods you select.<br />For example, the uc_recurring handler is only compatible with the Credit Card payment method.
ru: Для клиентов, покупающих товары с периодическими платежами, будут доступны только выбранные способы оплаты. <br/>Вы должны убедиться, что выбрали обработчик, совместимый с выбранным способом оплаты.  <br />Например, обработчик uc_recurring совместим только с платежами оп кредитной карте.

en: Attempt to process recurring fees during checkout.
ru: Пробовать провести периодические платежи во время оформления.

en: If not selected, you must have an alternate way of processing fees.<br />With the default handler, this is only possible in credit card debug mode.
ru: Если не выбрано, у вас должен быть другой способ проведения платежей. <br />С обработчиком по умолчанию это возможно только в режиме отладки кредитной карты.

en: Action to take if a recurring fee fails to process during checkout
ru: Действие, предпринимаемое в случае невыполнения периодического платежа во время оформления.

en: Regardless of your selection, an admin comment will report the failure.<br/><strong>Note:</strong> Even if you select the first option, checkout will complete if another payment has already been captured.
ru: Не зависимо от вашего выбора, будет создан административный комментарий об отказе. <br/><strong>Примечание:</strong> Даже если вы выбрали первую опцию, оформление завершится, если уже был введен другой платеж.

en: Return a failed message and do not complete checkout.
ru: Выдать сообщение об отказе и не заканчивать оформление.

en: Return a failed message but complete checkout.
ru: Выдать сообщение об отказе и закончить оформление.

en: Show no message and complete checkout.
ru: Не показывать сообщение и закончить оформление.

en: order !order_id
ru: заказ !order_id

en: Apply to order
ru: Применить к заказу

en: User: none
ru: Пользователь: нет

en: User: !name
ru: Пользователь: !name

en: If the order is not shippable.
ru: Если заказ недоставляемый

en: Update the order status to Completed.
ru: Обновить состояние заказа до "Завершено".

en: view order
ru: просматривать заказ

en: Order @order_id at !store
ru: Заказ @order_id в !store

en: Attempt to e-mail @email concerning order @order_id failed.
ru: Попытка отправки сообщения на @email относительно заказа @order_id не удалась.

en: manage subscriptions
ru: Управление подписками
