UC Recurring Payments and Subscriptions (7.x-2.0-alpha3) - en to bn translation catalogue (26 entries)

en: Next
bn: পরবর্তী

en: Save configuration
bn: কনফিগারেশন সংরক্ষণ কর

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Overview
bn: সারসংক্ষেপ

en: Date
bn: তারিখ

en: Daily
bn: দৈনিক

en: Weekly
bn: সাপ্তাহিক

en: None
bn: একটিও নয়

en: Message
bn: বার্তা

en: Weight
bn: ভর

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Name
bn: নাম

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Update
bn: আপডেট

en: URL
bn: ইউআরএল

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: User ID
bn: ব্যবহারকারীর আইডি

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Unlimited
bn: অসীম

en: Order
bn: ক্রম

en: Account
bn: এ্যাকাউন্ট
