UC Recurring Payments and Subscriptions (7.x-2.0-alpha3) - en to hi translation catalogue (41 entries)

en: Next
hi: अगला

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Subscribers
hi: अभिदाताओं

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Overview
hi: समीक्षा

en: Date
hi: तारीख

en: Daily
hi: रोजाना

en: Weekly
hi: साप्ताहिक

en: Monthly
hi: मासिक

en: None
hi: कोई नहीं

en: Message
hi: संदेश

en: Weight
hi: मान

en: Link
hi: कड़ी

en: Name
hi: नाम

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: URL
hi: यूआरएल

en: Total
hi: कुल

en: ID
hi: आईडी

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: User ID
hi: उपयोगकर्ता आईङी

en: Options
hi: विकल्प

en: Active
hi: सक्रिय

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Customer
hi: ग्राहक

en: Unlimited
hi: अनिश्चित

en: Other
hi: अन्य

en: Role
hi: भूमिका

en: Order
hi: क्रम

en: Date/Time
hi: तारीख/समय

en: unlimited
hi: असीमित

en: Left
hi: बाएं

en: Interval
hi: मध्यान्तर

en: Account
hi: खाता

en: Save order
hi: क्रम सुरक्षित करें
