UC Recurring Payments and Subscriptions (7.x-2.0-alpha1) - en to vi translation catalogue (75 entries)

en: Next
vi: Tiếp

en: Save configuration
vi: Lưu cấu hình

en: Status
vi: Trạng thái

en: Delete
vi: Xóa

en: Submit
vi: Gửi đi

en: Operations
vi: Thao tác

en: Subscribers
vi: Người đăng ký

en: Cancel
vi: Hủy bỏ

en: Overview
vi: Tổng quan

en: Date
vi: Ngày tháng

en: Daily
vi: Hàng ngày

en: Weekly
vi: Hàng tuần

en: Monthly
vi: Hàng tháng

en: None
vi: Không có

en: Message
vi: Thông điệp

en: Weight
vi: Độ nặng

en: Link
vi: Liên kết

en: Name
vi: Tên

en: Save
vi: Lưu

en: Default
vi: Mặc định

en: Update
vi: Cập nhật

en: remove
vi: xóa

en: Total
vi: Tổng

en: ID
vi: Mã

en: User
vi: Người dùng

en: Check
vi: Kiểm tra

en: User ID
vi: ID người dùng

en: Options
vi: Tùy chọn

en: Active
vi: Hoạt động

en: Extensions
vi: Phần mở rộng

en: Filter
vi: Lọc

en: Price
vi: Giá

en: Amount
vi: Số lượng

en: Unlimited
vi: Không giới hạn

en: Other
vi: Khác

en: Role
vi: Vai trò

en: Order
vi: Thứ tự

en: Remaining
vi: Còn lại

en: Date/Time
vi: Ngày/Giờ

en: Expired
vi: Hết hạn

en: unlimited
vi: không giới hạn

en: Left
vi: Trái

en: Credit card details
vi: Các chi tiết thẻ tín dụng

en: Recurring products
vi: Các sản phẩm trả lại

en: Product
vi: Sản phẩm

en: Billing address
vi: Địa chỉ thanh toán

en: Products
vi: Sản phẩm

en: day(s)
vi: ngày

en: week(s)
vi: tuần

en: month(s)
vi: tháng

en: Return
vi: Trở về

en: Order ID
vi: ID đơn hàng

en: Subscription
vi: Đăng ký

en: A payment has been accepted.
vi: Thanh toán đã được chấp nhận

en: year(s)
vi: năm

en: Cancelled
vi: Bị thôi

en: Account
vi: Tài khoản

en: Credit card
vi: Thẻ tín dụng

en: If the balance is less than or equal to $0.00.
vi: Nếu số dư nhỏ hơn hoặc bằng $0.00.

en: Save order
vi: Lưu thứ tự

en: Order @order_id
vi: Đơn hàng @order_id

en: You have entered an invalid credit card number.
vi: Bạn đã nhập số thẻ tín dụng không hợp lệ.

en: The start date you entered is invalid.
vi: Ngày bắt đầu bạn đã nhập không hợp lệ.

en: The credit card you entered has expired.
vi: Thẻ tín dụng bạn nhập vào đã hết hạn.

en: The issue number you entered is invalid.
vi: Số phát hành bạn đã nhập không hợp lệ.

en: You have entered an invalid CVV number.
vi: Bạn đã nhập số CVV không hợp lệ.

en: You must enter the issuing bank for that card.
vi: Bạn phải nhập ngân hàng phát hành thẻ này.

en: PayPal transaction ID: @txn_id
vi: ID giao dịch PayPal: @txn_id

en: this product
vi: sản phẩm này

en: Return a failed message and do not complete checkout.
vi: Trả về thông báo thất bại và không hoàn thành tính tiền.

en: Show no message and complete checkout.
vi: Không hiện thông báo và hoàn thành tính tiền.

en: Fee ID
vi: ID phí

en: order !order_id
vi: đơn hàng !order_id

en: Update the order status to Completed.
vi: Cập nhật trạng thái đơn hàng thành Hoàn thành.

en: Recurring
vi: Lặp lại
