Ubercart Sage Pay (7.x-2.0) - en to ja translation catalogue (9 entries)

en: Default
ja: デフォルト

en: Path
ja: パス

en: Payment
ja: 決済

en: Order
ja: オーダー

en: Ubercart - payment
ja: Ubercart - 支払い

en: We were unable to process your credit card payment. Please verify your card details and try again.  If the problem persists, contact us to complete your order.
ja: お客様のクレジットカードでのお支払いを処理できませんでした。あなたのクレジットカード情報を確認し、もう一度試してください。問題が続く場合、ご注文を完了するためにはお問い合わせください。

en: You have entered an invalid credit card number.
ja: 入力されたカード番号が誤っています。

en: view order
ja: 注文を表示

en: Payment failed for order @order_id: @message
ja: 注文 @order_id の決済失敗: @message
