Ubercart Opayo (formerly Sage Pay) (7.x-4.0-beta1) - en to ja translation catalogue (12 entries)

en: Default
ja: デフォルト

en: Path
ja: パス

en: Payment
ja: 決済

en: Order
ja: オーダー

en: Ubercart - payment
ja: Ubercart - 支払い

en: We were unable to process your credit card payment. Please verify your card details and try again.  If the problem persists, contact us to complete your order.
ja: お客様のクレジットカードでのお支払いを処理できませんでした。あなたのクレジットカード情報を確認し、もう一度試してください。問題が続く場合、ご注文を完了するためにはお問い合わせください。

en: (Last 4)
ja: （最後の4桁）

en: You have entered an invalid credit card number.
ja: 入力されたカード番号が誤っています。

en: The credit card was processed successfully. See the admin comments for more details.
ja: クレジットカードは正しく処理されました。詳しくは管理者コメントを参照して下さい。

en: There was an error processing the credit card.  See the admin comments for details.
ja: クレジットカード処理中にエラーが発生しました。詳細は管理者コメントを参照して下さい。

en: view order
ja: 注文を表示

en: Payment failed for order @order_id: @message
ja: 注文 @order_id の決済失敗: @message
