Ubercart Opayo (formerly Sage Pay) (7.x-4.0-beta1) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Default
it: Predefinito

en: Path
it: Percorso

en: Payment
it: Pagamento

en: Order
it: Ordina

en: Ubercart - payment
it: Ubercart - pagamento

en: We were unable to process your credit card payment. Please verify your card details and try again.  If the problem persists, contact us to complete your order.
it: Non siamo stati in grado di elaborare il pagamento con carta di credito. Vi preghiamo di verificare i dati della tua carta e riprovare. Se il problema persiste, contattaci per completare l'ordine.

en: (Last 4)
it: (Ultimi 4)

en: You have entered an invalid credit card number.
it: È stato inserito un numero di carta di credito non valido.

en: The credit card was processed successfully. See the admin comments for more details.
it: La carta di credito è stata elaborata con successo. Consultare i commenti dell'amministratore per maggiori informazioni.

en: There was an error processing the credit card.  See the admin comments for details.
it: Si è verificato un errore durante il processo della carta di credito. Guarda il commenti dell'amministratore per maggiori dettagli.
