Ubercart Opayo (formerly Sage Pay) (7.x-4.0-beta1) - en to pt translation catalogue (11 entries)

en: Default
pt: Padrão

en: Path
pt: Caminho

en: Payment
pt: Pagamento

en: Order
pt: Pedido

en: Account type
pt: Tipo de conta

en: Ubercart - payment
pt: Ubercart - pagamento

en: We were unable to process your credit card payment. Please verify your card details and try again.  If the problem persists, contact us to complete your order.
pt: Não foi possível processar o seu pagamento com cartão de crédito. Por favor verifique os dados e tente novamente. Se o problema persistir entre em contato conosco.

en: (Last 4)
pt: (últimos 4)

en: You have entered an invalid credit card number.
pt: Você digitou um número de cartão de crédito inválido.

en: The credit card was processed successfully. See the admin comments for more details.
pt: O cartão de crédito foi processado com sucesso. Veja os comentários de administração para obter mais detalhes.

en: There was an error processing the credit card.  See the admin comments for details.
pt: Erro processando o cartão de crédito. Veja os comentários do administrador para maiores detalhes.
