Ubercart Stamps.com Shipping Labels (7.x-1.0-beta1) - en to id translation catalogue (29 entries)

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Priority
id: Prioritas

en: view
id: tampilan

en: Container
id: Kontainer

en: Name
id: Nama

en:  and
id:  dan

en: Length
id: Panjang

en: Dimensions
id: Dimensi

en: configure
id: konfigurasi

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: Company
id: Perusahaan / Institusi

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Destination
id: Tujuan

en: Class
id: Kelas

en: Order
id: Urutan

en: Requirements
id: Persyaratan

en: Inches
id: Inchi

en: Feet
id: Kaki

en: Installation
id: Pemasangan

en: Container name
id: Nama kategori forum

en: Centimeters
id: Centimeter

en: Millimeters
id: Milimeter
