Ubercart Stamps.com Shipping Labels (7.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (48 entries)

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: delete
it: elimina

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Actions
it: Azioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Priority
it: Priorità

en: view
it: mostra

en: Container
it: Contenitore

en: Containers
it: Contenitori

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en:  and
it:  e

en: Length
it: Lunghezza

en: Dimensions
it: Dimensioni

en: configure
it: configura

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: print
it: stampa

en: Company
it: Azienda

en: Configuration
it: Configurazione

en: Destination
it: Destinazione

en: Class
it: Classe

en: Order
it: Ordina

en: Rules
it: Regole

en: Units
it: Unità

en: Requirements
it: Requisiti

en: Inches
it: Pollici

en: Feet
it: Piede

en: Installation
it: Installazione

en: Container name
it: Nome del contenitore

en: Invalid e-mail address.
it: Indirizzo email non valido.

en: Package ID
it: ID imballo

en: Package type
it: Tipo imballo

en: packing slip
it: busta

en: Ship date
it: Data di spedizione

en: Ubercart - fulfillment
it: Ubercart - esecuzione

en: Centimeters
it: Centimetri

en: Millimeters
it: Millimetri

en: Save shipment
it: Salva consegna

en: Product class
it: Classe prodotti

en: View orders
it: Visualizza ordini

en: Manage classes
it: Amministra classi

en: conditions
it: condizioni

en: Meters
it: Metri

en: Capacity
it: Capacità posti
