Ubercart Stamps.com Shipping Labels (7.x-1.0-beta1) - en to nl translation catalogue (47 entries)

en: Save configuration
nl: Instellingen opslaan

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Actions
nl: Acties

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Description
nl: Beschrijving

en: Priority
nl: Prioriteit

en: view
nl: weergeven

en: Name
nl: Naam

en: edit
nl: bewerken

en:  and
nl:  en

en: Length
nl: Lengte

en: Dimensions
nl: Afmetingen

en: configure
nl: instellen

en: Width
nl: Breedte

en: Height
nl: Hoogte

en: Company
nl: Bedrijf

en: Configuration
nl: Instellingen

en: Destination
nl: Bestemming

en: Class
nl: Klasse

en: Order
nl: Volgorde

en: Rules
nl: Regels

en: Units
nl: Eenheden

en: Requirements
nl: Vereisten

en: Inches
nl: Inch

en: Feet
nl: Voet

en: Installation
nl: Installatie

en: Container name
nl: Naam container

en: Invalid e-mail address.
nl: Geen geldig e-mailadres opgegeven.

en: Package ID
nl: Verpakking-ID

en: Package type
nl: Verpakking

en: Ship date
nl: Verzenddatum

en: Centimeters
nl: Centimeter

en: Millimeters
nl: Millimeter

en: Save shipment
nl: Verzending opslaan

en: Product class
nl: Productklasse

en: View orders
nl: Overzicht bestellingen

en: Manage classes
nl: Klassen beheren

en: conditions
nl: voorwaarden

en: Test mode
nl: Testmodus

en:  page.
nl:  pagina.

en: Service options
nl: Service-opties

en: Capacity
nl: Capaciteit

en: package
nl: pak

en: Container deleted.
nl: Container verwijderd.

en: shipment
nl: zending
