Ubercart Stamps.com Shipping Labels (7.x-1.0-beta1) - en to vi translation catalogue (38 entries)

en: Save configuration
vi: Lưu cấu hình

en: delete
vi: xoá

en: Status
vi: Trạng thái

en: Delete
vi: Xóa

en: Operations
vi: Thao tác

en: Actions
vi: Thao tác

en: Cancel
vi: Hủy bỏ

en: Description
vi: Mô tả

en: view
vi: xem

en: Container
vi: Đồ chứa

en: Containers
vi: Đồ chứa

en: Name
vi: Tên

en: edit
vi: sửa

en:  and
vi:  và

en: Length
vi: Chiều dài

en: Dimensions
vi: Kích thước

en: configure
vi: cấu hình

en: Width
vi: Chiều rộng

en: Height
vi: Chiều cao

en: print
vi: in

en: Company
vi: Công ty

en: Configuration
vi: Cấu hình

en: Destination
vi: Nơi đến

en: Class
vi: Lớp

en: Order
vi: Thứ tự

en: Rules
vi: Quy tắc

en: Units
vi: Đơn vị

en: Inches
vi: Inch

en: Container name
vi: Tên nhóm diễn đàn

en: Invalid e-mail address.
vi: Địa chỉ email không hợp lệ.

en: Package ID
vi: ID kiện hàng

en: Package type
vi: Loại kiện hàng

en: Ship date
vi: Ngày gửi tàu

en: Centimeters
vi: cm

en: Millimeters
vi: mm

en: View orders
vi: Xem các đơn hàng

en: Manage classes
vi: Quản lý các lớp

en: Capacity
vi: Dung tích
