Ubercart Stamps.com Shipping Labels (7.x-1.0-beta1) - en to hi translation catalogue (25 entries)

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Priority
hi: प्राथमिकता

en: view
hi: देखें

en: Container
hi: कंटेनर

en: Name
hi: नाम

en: edit
hi: संपादन करें

en:  and
hi:  और

en: Length
hi: लंबाई

en: configure
hi: विन्यास करें

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Company
hi: कम्पनी

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Destination
hi: गंतव्य

en: Order
hi: क्रम

en: Rules
hi: नियम

en: Installation
hi: स्थापना

en: Container name
hi: कंटेनर का नाम
