Ubercart Stamps.com Shipping Labels (7.x-1.0-beta1) - en to ja translation catalogue (43 entries)

en: Save configuration
ja: 構成を保存

en: delete
ja: 削除

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Actions
ja: アクション

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: Priority
ja: 優先度

en: view
ja: ビュー

en: Container
ja: コンテナー

en: Containers
ja: コンテナー

en: Name
ja: 名前

en: edit
ja: 編集

en: Length
ja: 長さ

en: Dimensions
ja: サイズ

en: configure
ja: 設定

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: Company
ja: 会社

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Destination
ja: 行き先

en: Class
ja: クラス

en: Order
ja: オーダー

en: Rules
ja: ルール

en: Units
ja: 単位

en: Inches
ja: インチ

en: Feet
ja: フィート

en: Installation
ja: インストール

en: Container name
ja: コンテナー名

en: Invalid e-mail address.
ja: 不正なメールアドレス。

en: Package ID
ja: パッケージID

en: Package type
ja: パッケージタイプ

en: Ship date
ja: 配送日

en: Ubercart - fulfillment
ja: Ubercart - 遂行

en: Centimeters
ja: センチメートル

en: Millimeters
ja: ミリメートル

en: Save shipment
ja: 配送を保存

en: Product class
ja: 商品クラス

en: View orders
ja: 注文を表示

en: Manage classes
ja: クラスの管理

en: conditions
ja: 条件設定

en: Capacity
ja: キャパシティ
