Ubercart Stock Changelog (7.x-1.0-rc2) - en to nl translation catalogue (8 entries)

en: Value
nl: Waarde

en: Description
nl: Beschrijving

en: User
nl: Gebruiker

en: Creation date
nl: Aanmaakdatum

en: customer
nl: klant

en: SKU
nl: Artikelnummer

en: Field Name
nl: Veldnaam

en: Event ID
nl: Gebeurtenis-ID
