Ubercart Stock Changelog (7.x-1.0-rc2) - en to de translation catalogue (9 entries)

en: Value
de: Wert

en: Description
de: Beschreibung

en: User
de: Benutzer

en: Creation date
de: Erstellungsdatum

en: customer
de: Kunde

en: SKU
de: Artikelnummer (SKU)

en: Field Name
de: Feldname

en: The product model/SKU.
de: Die Artikelnummer.

en: Event ID
de: Ereignis-ID
