Ubercart Stripe (7.x-3.1) - en to fr translation catalogue (8 entries)

en: Enabled
fr: Activé

en: Not found
fr: Non trouvé

en: Stripe
fr: Bande

en: Ubercart - payment
fr: Ubercart - paiement

en: Not configured
fr: Pas configuré

en: Test mode
fr: Mode test

en: Configured
fr: Configuré

en: We were unable to process your credit card payment. Please verify your details and try again.  If the problem persists, contact us to complete your order.
fr: Nous n'avons pas pu traiter votre paiement par carte bancaire. Veuillez vérifier vos informations puis essayer de nouveau. Si le problème persiste, contactez-nous pour terminer votre commande.
