Ubercart Taxes Florida Surtax (7.x-1.0) - en to ja translation catalogue (5 entries)

en: City
ja: 市区町村

en: Taxed product types
ja: 税額を加算する商品種別

en: Taxed line items
ja: 課税品目

en: "Blank line" product
ja: "空白行"商品

en: Apply taxes to the specified product types/classes.
ja: 特定の商品種別に限って税額を加算する
