Ubercart Taxes Florida Surtax (7.x-1.6) - en to fr translation catalogue (7 entries)

en: City
fr: Ville

en: County
fr: Comté

en: Zipcode
fr: Code postal

en: Taxed product types
fr: Types de produits taxés

en: Taxed line items
fr: Lignes d'articles taxées.

en: "Blank line" product
fr: Produit "Ligne vierge"

en: Apply taxes to the specified product types/classes.
fr: Appliquer les taxes aux types/classes de produits indiqués.
