Ubercart Taxes Newyork Surtax (7.x-1.0) - en to ja translation catalogue (9 entries)

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Edit
ja: 編集

en: Update
ja: 更新

en: City
ja: 市区町村

en: Rate
ja: 税率

en: Taxed product types
ja: 税額を加算する商品種別

en: Taxed line items
ja: 課税品目

en: "Blank line" product
ja: "空白行"商品

en: Apply taxes to the specified product types/classes.
ja: 特定の商品種別に限って税額を加算する
