Ubercart Terms of Service (7.x-1.0-beta1) - en to da translation catalogue (22 entries)

en: Submit
da: Indsend

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Advanced settings
da: Avancerede indstillinger

en: Anonymous
da: Anonym

en: Checkout
da: Til kassen

en: Cart
da: Indkøbskurv

en: by @user
da: af @user

en: Order: Product
da: Ordre: Vare

en: Order has a product of a particular class
da: Ordren indeholder en vare af en bestemt gruppe

en: Product class
da: Varegruppe

en: Please confirm if you agree with our terms and conditions that apply on all our purchases.
da: Bekræft venligst at du accepterer vores forretningsbetingelser som gælder for alle køb.

en: I agree with the terms above
da: Jeg accepterer ovennævnte betingelser

en: I agree with the !tos
da: Jeg accepter butikkens !tos

en: ToS agreement is required
da: Accept af forretningsbetingelserne er påkrævet

en: Select the node that corresponds to the Terms of Service. Note that this node will be shown regardless of node access permissions.
da: Vælg det indholdselement som indeholder forretningsbetingelserne. Bemærk at dette indholdselement vises uanset eventuelle adgangsbegrænsninger.

en: Open ToS in a popup modal window.
da: Åben forretningsbetingelser i et popup-vindue.

en: Terms of Service settings
da: Indstillinger for forretningsbetingelser

en: Autocomplete of nodes
da: Autofuldførelse af indholdselementer

en: Show Terms of Service
da: Vis forretningsbetingelser

en: Terms of Service
da: Forretningsbetingelser

en: Terms of Service for Ubercart
da: Forretningsbetingelser for Ubercart
