Ubercart Terms of Service (7.x-1.0-beta1) - en to nl translation catalogue (20 entries)

en: Submit
nl: Indienen

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Advanced settings
nl: Geavanceerde instellingen

en: Anonymous
nl: Anoniem

en: Checkout
nl: Afrekenen

en: Cart
nl: Winkelwagen

en: by @user
nl: door @user

en: Order: Product
nl: Bestelling: product

en: Order has a product of a particular class
nl: Bestelling heeft een product van een bepaalde klasse

en: Product class
nl: Productklasse

en: Please confirm if you agree with our terms and conditions that apply on all our purchases.
nl: Graag bevestigen indien u akkoord gaat met onze voorwaarden en condities die van toepassing zijn op al onze aankopen.

en: I agree with the terms above
nl: ik ga akkoord met bovenstaande voorwaarden

en: I agree with the !tos
nl: ik ga akkoord met: !tos

en: Select the node that corresponds to the Terms of Service. Note that this node will be shown regardless of node access permissions.
nl: Selecteer de node die correspondeert met de gebruiksvoorwaarden. Let op, deze node zal ongeacht de toegangsrechten getoond worden.

en: Terms of Service settings
nl: Algemene voorwaarden instellingen

en: Show Terms of Service
nl: Laat de algemene voorwaarden zien

en: Terms of Service
nl: Algemene voorwaarden

en: Terms of Service for Ubercart
nl: Algemene voorwaarden voor Ubercart

en: In order to continue with the checkout process, you should accept first the !tos
nl: Om door te gaan met bestellen, dient u eerst de !tos te accepteren
