Ubercart Terms of Service (7.x-1.0-beta1) - en to de translation catalogue (14 entries)

en: Submit
de: Absenden

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Advanced settings
de: Erweiterte Einstellungen

en: Node display
de: Inhaltsanzeige

en: Anonymous
de: Gast

en: Checkout
de: Zur Kasse

en: Cart
de: Warenkorb

en: by @user
de: von @user

en: Order: Product
de: Bestellung: Artikel

en: Order has a product of a particular class
de: In der Bestellung ist ein Produkt einer bestimmten Warengruppe enthalten.

en: Product class
de: Warengruppe

en: I agree with the terms above
de: Ich bin mit den oben genannten Bedingungen einverstanden.

en: Terms of Service
de: Nutzungsbedingungen
