Ubercart Webform Integration (7.x-3.0) - en to pt translation catalogue (27 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Value
pt: Valor

en: Type
pt: Tipo

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Quantity
pt: Quantidade

en: Edit
pt: Editar

en: Weight
pt: Peso

en: Multiple
pt: Múltipla

en: Required
pt: Obrigatório

en: Label
pt: Rótulo

en: Width
pt: Largura

en: Clone
pt: Clonar

en: Product
pt: Produto

en: Products
pt: Produtos

en: Orders
pt: Pedidos

en: No Components, add a component below.
pt: Sem Componentes. Adicione um componente abaixo.

en: Width of the textfield.
pt: Largura do campo de texto

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
pt: Tornar este campo não-editável. Útil para configurar um valor padrão intercambiável.

en: Order #
pt: Pedido Nº

en: New component name
pt: Nome do novo componente

en: Leaving blank will use the default size.
pt: Ao deixar em branco será utilizado o tamanho padrão.

en: Price:
pt: Preço:

en: Default quantity
pt: Quantidade padrão

en: Quantity:
pt: Quantidade:

en: Product list
pt: Lista de produtos
