UC Wish List (7.x-1.2) - en to uk translation catalogue (82 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Private
uk: Приватне

en: Subject
uk: Тема

en: Remove
uk: Вилучити

en: Wishlist
uk: Список побажань

en: Wish lists
uk: Списки побажань

en: Search
uk: Пошук

en: Message
uk: Повідомлення

en: Search keywords
uk: Ключові слова для пошуку

en: Total
uk: Всього

en: User
uk: Користувач

en: Active
uk: Активно

en: Recipients
uk: Отримувачі

en: Add to cart
uk: Додати в кошик

en: Send
uk: Надіслати

en: Anonymous
uk: Анонім

en: Order
uk: Послідовність

en: Save settings
uk: Зберегти налаштування

en: Expiration date
uk: Дата завершення терміну дії

en: Expired
uk: Термін дії вичерпано

en: Your item(s) have been updated.
uk: Ваші позиції було оновлено.

en: Qty.
uk: Кількість

en: Product
uk: Товар

en: Products
uk: Товари

en: Purchase
uk: Купити

en: Ubercart - extra
uk: Уберкарт - екстра

en: Saved addresses
uk: Збережені адреси

en: Sorry, that item is not available for purchase at this time.
uk: На жаль, даний товар зараз недоступний для купівлі.

en: Default wish list title
uk: Назва списку бажань за замовчуванням

en: The default name of a new wish list. The token %user will be replaced by the user's name.
uk: Ім'я нового списку бажань за замовчуванням.  Замінник користувача (%user) буде замінений на ім'я користувача.

en: No wish lists found.
uk: Списки бажань не знайдено.

en: Are you sure you want to delete wish list %title?
uk: Ви дійсно хочете видалити список бажань %title?

en: Wish list %title deleted.
uk: Список бажань%title видалено.

en: Wish list
uk: Список бажань

en: You have not added any products to your wish list. You can add any product from the store to your wish list by clicking the 'Add to wish list' button on the product's page.
uk: Ви не додали жодних товарів до Вашого списку бажань. Ви можете додати будь-який товар з магазину в Ваш список бажань, натиснувши кнопку Списку бажань на сторінці товару.

en: There are no products on this wish list.
uk: В цьому списку бажання немає товарів.

en: The wish list you requested could not be found.  Perhaps you can try looking for it through the wish list search form below.
uk: Запрошений Вами Список бажань не знайдений. Можливо Ви зможете знайти його через пошукову форму розміщену нижче.

en: You must <a href="!login_url">login</a> or <a href="!register_url">register</a> to save your wish list.
uk: Ви повинні <a href="!login_url">Увійти</a> or <a href="!register_url">Зареєструватись</a> щоб зберегти Ваш Список бажань.

en: This wish list is valid until @date.
uk: Даний Список бажань дійсний до @date.

en: Wish list settings
uk: Налаштування Списку бажань.

en: Event or expiration date
uk: Подія або термін придатності

en: If this wish list is associated with an event or will no longer be relevant on a specific date, enter it here.
uk: Якщо цей список бажань пов'язаний з подією або не буде релевантним на конкретну дату, введіть його тут.

en: Mailing address
uk: Поштова адреса

en: The address you enter here will be available as a shipping address to anyone who purchases an item from your wish list.
uk: Адреса введена тут буде доступною як адреса доставки всім, хто здійснить покупку з Вашого Списку бажань.

en: Could not find the specified wish list.
uk: Не вдається знайти вказаний список бажань.

en: You do not have permission to edit this wish list.
uk: Ви не маєте прав на редагування цього списку бажань.

en: Your wish list has been updated.
uk: Ваш список бажань оновлено

en: Update wish list
uk: Оновити список бажань

en: Wanted
uk: Розшукуваний

en: Have
uk: Маєте

en: You have selected to purchase more items than requested.
uk: Ви вибрали для купівлі більше товарів, ніж просили.

en: The item(s) have been added to your shopping cart.
uk: Товари були додані до вашого кошику.

en: Create or manage your wish list.
uk: Створіть або налаштуйте Ваш список бажань

en: Enter the keywords to use to search wish list titles and addresses.
uk: Введіть ключові слова для пошуку назв і адрес списку бажань.

en: Wish lists:
uk: Списки бажань:

en: Find a wish list
uk: Пошук списку бажань

en: Add to wish list
uk: Додати до списку бажань

en: This order contains items from multiple wish lists. It is not possible to automatically address this order for its recipient.
uk: Це замовлення містить елементи з декількох списків бажань. Неможливо автоматично адресувати його отримувачу.

en: This order contains items from a wish list. The delivery address has been automatically set to the preferred address from the wish list. You may change this address.
uk: Це замовлення містить елементи зі списку бажань. Адреса доставки автоматично встановлена як вибрана зі списку бажань. Ви можете змінити дану адресу.

en: You must be logged in to create a wish list. Please <a href="!login_url">login</a> or <a href="!register_url">register</a>.
uk: Для створення списку бажань Ви повинні увійти. Будь-ласка <a href="!login_url">Увійдіть</a> або <a href="!register_url">Зареєструйтеся</a>.

en: Could not create wish list. Adding item failed.
uk: Неможливо створити список бажань. Додавання товару не відбулось.

en: <b>@product-title</b> added to <a href="!url">your wish list</a>.
uk: Товар <b>@product-title</b> додано до <a href="!url">Вашого списку бажань</a>.

en: Your <a href="!url">wish list</a> has been updated.
uk: Ваш <a href="!url">список бажань</a> оновлений.

en: Manage user wish lists.
uk: Керування списками бажань користувача.

en: Delete a wish list
uk: Видалення списку бажань.

en: Confirm the deletion of a wish list.
uk: Підтвердіть видалення списку бажань.

en: Configure the wish list settings.
uk: Редагування налаштувань списку бажань.

en: View or modify the contents of your wish list.
uk: Перегляд і зміни вмісту Вашого списку бажань.

en: Search for a wish list.
uk: Пошук списку бажань

en: Timestamp for when the wish list expires.
uk: Позначка часу закінчення списку бажань.

en: Address for shipping items on the wish list.
uk: Адреса доставки для елементів зі списку бажань.

en: The ID of the wish list product.
uk: Ідентифікатор (ID) товару зі списку бажань.

en: The quantity of this product on the wish list.
uk: Кількість данього товару у списку бажань.

en: The timestamp of the last change to this wish list product.
uk: Час останньої зміни товару даного списку бажань.

en: The data array for the product.
uk: Масив даних для даного товару.

en: An array of purchase data for the product.
uk: Масив даних для купівлі данього товару.

en: Wish list/gift registry
uk: Реєстрація списку бажань/подарунків

en: Allows users to create public shopping or wish lists.
uk: Дозволяє користувачам створювати публічні покупки або списки бажань.

en: Shipping Address
uk: Адреса отримувача

en: Product quantity
uk: Кількість товару
