UC Wish List (7.x-1.2) - en to da translation catalogue (39 entries)

en: Title
da: Titel

en: Delete
da: Slet

en: Private
da: Privat

en: Subject
da: Emne

en: Remove
da: Fjern

en: Wishlist
da: Ønskeliste

en: Wish lists
da: Ønskeliste

en: Search
da: Søg

en: Message
da: Meddelelse

en: Search keywords
da: Søgeord

en: Total
da: I alt

en: User
da: Bruger

en: Active
da: Aktiv

en: Recipients
da: Modtagere

en: Add to cart
da: Tilføj til indkøbskurv

en: Anonymous
da: Anonym

en: Order
da: Rækkefølge

en: Save settings
da: Gem indstillinger

en: Expiration date
da: Udløbsdato

en: Expired
da: Udløbet

en: Your item(s) have been updated.
da: Din indkøbskurv er blevet opdateret.

en: Qty.
da: Antal

en: Product
da: Produkt

en: Products
da: Produkter

en: Saved addresses
da: Gemte adresser

en: Sorry, that item is not available for purchase at this time.
da: Dette produkt kan desværre ikke købes på nuværende tidspunkt.

en: Wish list
da: Ønskeliste

en: You have not added any products to your wish list. You can add any product from the store to your wish list by clicking the 'Add to wish list' button on the product's page.
da: Du har ikke tilføjet nogen produkter til din ønskeliste. Du kan tilføje alle produkter fra butikken til din ønskeliste ved at klikke på knappen 'Tilføj til ønskeliste' på produktsiden.

en: There are no products on this wish list.
da: Der er ingen produkter på denne ønskeliste.

en: This wish list is valid until @date.
da: Denne ønskeliste gælder indtil @date.

en: Event or expiration date
da: Event eller udløbsdato

en: If this wish list is associated with an event or will no longer be relevant on a specific date, enter it here.
da: Hvis denne ønskeliste er forbundet med en event eller ikke længere vil være relevant efter en specifik dato så vælg den her.

en: Mailing address
da: Postadressen

en: The address you enter here will be available as a shipping address to anyone who purchases an item from your wish list.
da: Adressen du skriver her vil være tilgængelig for alle som køber en ting fra din ønskeliste.

en: Wanted
da: Købes

en: Add to wish list
da: Tilføj til ønskeliste

en: <b>@product-title</b> added to <a href="!url">your wish list</a>.
da: <b>@product-title</b> tilføjet til <a href="!url">din ønskeliste</a>.

en: Expiry date
da: Udløbsdato

en: user id
da: bruger id
