UC Worldpay (7.x-1.0-rc1) - en to fa translation catalogue (17 entries)

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: Status
fa: وضعیت

en: Transaction ID
fa: شناسه تراکنش

en: yes
fa: بله

en: Log
fa: گزارش

en: None
fa: هیچ

en: Timestamp
fa: الگوی زمانی

en: no
fa: خیر

en: Amount
fa: مقدار

en: Address
fa: نشانی

en: Both
fa: هردو

en: Ubercart - payment
fa: آبرکارت - پرداخت

en: Submit Order
fa: ارسال سفارش

en: Order complete
fa: تکمیل سفارش

en: Payment methods
fa: روش‌های پرداخت

en: Credit card
fa: کارت اعتباری

en: Card type
fa: نوع کارت اعتباری
