UC Worldpay (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (19 entries)

en: Save configuration
pt: Guardar configuração

en: Status
pt: Estado

en: Transaction ID
pt: ID da transacção

en: yes
pt: sim

en: Log
pt: Registo

en: unknown
pt: desconhecido

en: None
pt: Nenhum

en: Timestamp
pt: Registo data/hora

en: no
pt: não

en: Amount
pt: Quantia

en: Address
pt: Morada

en: Callback URL
pt: URL de chamada de retorno

en: Both
pt: Ambos

en: Order review submit button text
pt: Texto para o botão de revisão da encomenda

en: Submit Order
pt: Enviar Encomenda

en: Order complete
pt: Encomenda finalizada

en: Payment methods
pt: Métodos de pagamento

en: Credit card
pt: Cartão de crédito

en: Card type
pt: Tipo de cartão
