UC Worldpay (7.x-1.3) - en to hu translation catalogue (31 entries)

en: Save configuration
hu: Beállítások mentése

en: delete
hu: törlés

en: Status
hu: Állapot

en: Transaction ID
hu: Tranzakcióazonosító

en: yes
hu: igen

en: List
hu: Lista

en: Log
hu: Napló

en: unknown
hu: ismeretlen

en: None
hu: Nincs

en: edit
hu: szerkesztés

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Timestamp
hu: Időbélyeg

en: no
hu: nem

en: Amount
hu: Összeg

en: Address
hu: Cím

en: Postcode
hu: Irányítószám

en: Callback URL
hu: Visszahívási URL

en: Both
hu: Mindkettő

en: Ubercart - payment
hu: Übercart - fizetés

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Screen
hu: Képernyő

en: Payment method title
hu: Fizetési mód megnevezése

en: Order review submit button text
hu: A „rendelés áttekintése” beküldő gombjának szövege

en: Submit Order
hu: Rendelés beküldése

en: cancelled
hu: törölt

en: Order complete
hu: A rendelés befejeződött

en: Debug mode
hu: Hibakereső mód

en: Payment methods
hu: Fizetési módok

en: Credit card
hu: Bankkártya

en: Card type
hu: Kártyatípus

en: authorized
hu: jogosult
