UC Worldpay (7.x-1.3) - en to pt translation catalogue (28 entries)

en: Save configuration
pt: Salvar configurações

en: delete
pt: apagar

en: Transaction ID
pt: ID da transação

en: yes
pt: sim

en: List
pt: Lista

en: Log
pt: Registro

en: unknown
pt: desconhecido

en: None
pt: Nenhum

en: edit
pt: editar

en: Default
pt: Padrão

en: no
pt: não

en: Amount
pt: Valor

en: Address
pt: Endereço

en: Postcode
pt: CEP

en: Both
pt: Ambos

en: Ubercart - payment
pt: Ubercart - pagamento

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Payment method title
pt: Título do método de pagamento

en: Order review submit button text
pt: Texto do botão para validação do pedido.

en: Submit Order
pt: Enviar pedido

en: Order complete
pt: Pedido completo

en: Debug mode
pt: Modo debug

en: Payment methods
pt: Métodos de Pagamento

en: Credit card
pt: Cartão de crédito

en: CVV
pt: Códido de confirmação

en: Card type
pt: Tipo de cartão

en: Test URL
pt: Testar a URL

en: authorized
pt: autorizado
