UC Worldpay (7.x-1.4) - en to uk translation catalogue (34 entries)

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: delete
uk: видалити

en: Status
uk: Стан

en: Transaction ID
uk: ID трансакції

en: yes
uk: так

en: List
uk: Список

en: Log
uk: Журнал

en: unknown
uk: невідомо

en: None
uk: Немає

en: edit
uk: редагувати

en: Default
uk: Базово

en: Timestamp
uk: Мітка часу

en: Error
uk: Помилка

en: no
uk: ні

en: Amount
uk: Величина

en: Address
uk: Адреса

en: Postcode
uk: Індекс

en: Both
uk: Все

en: Ubercart - payment
uk: Уберкарт - оплата

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Screen
uk: Екран

en: Payment method title
uk: Назва способу оплати

en: Order review submit button text
uk: Текст на кнопці перегляду замовлення

en: Submit Order
uk: Зробити замовлення

en: cancelled
uk: відмінено

en: Order complete
uk: Замовлення завершене

en: Debug mode
uk: Режим зневадження

en: Payment methods
uk: Способи оплати

en: Laser
uk: Лазер

en: Credit card
uk: Кредитна картка

en: Card type
uk: Тип картки

en: not supported
uk: не підтримується

en: not checked
uk: не відмічено

en: Edit payment method
uk: Редагувати спосіб оплати
