UEditor - 百度编辑器 (7.x-2.11) - en to hi translation catalogue (5 entries)

en: User interface
hi: उपयोक्ता अंतरपृष्ठ

en: The configuration options have been saved.
hi: विन्यास विकल्प सेव कर लिए गया है।

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Appearance
hi: भेष

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
hi: एक पॄष्ठ प्रति पंक्ति ड्रूपल पथों के रुप में डालें। '*' वर्ण एक वाईल्डकार्ड है। ब्लौग पॄष्ठ के लिये %blog और प्रत्येक व्यक्तिगत ब्लौग के लिये %blog-wildcard पथों के उदहरण है। %front मुख्य पृष्ठ है।
