UEditor - 百度编辑器 (7.x-2.23) - en to ro translation catalogue (5 entries)

en: User interface
ro: Interfața utilizatorului

en: The configuration options have been saved.
ro: Opțiunile de configurare au fost salvate.

en: Save
ro: Salvare

en: Appearance
ro: Aspect

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ro: Introdu câte o pagină pe rând, sub formă de căi de acces Drupal. Caracterul '*' este universal. Exemple de căi sunt '%blog' pentru pagina de blog şi %blog-wildcard pentru fiecare blog personal. %front este prima pagină.
