UEditor - 百度编辑器 (7.x-2.26) - en to id translation catalogue (6 entries)

en: User interface
id: Antarmuka pengguna

en: The configuration options have been saved.
id: Opsi-opsi konfigurasi sudah disimpan.

en: Save
id: Simpan

en: Appearance
id: Penampilan

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
id: Masukkan satu halaman per baris sebagai path Drupal. Karakter '*' digunakan untuk kecocokan sembaran. Misalnya path untuk blog adalah %blog dan %blog-wildcard untuk semua blog pribadi. %front adalah untuk halaman depan.

en: Watermark Text
id: Teks Watermark
