Ueditor for wysiwyg (7.x-2.9) - en to de translation catalogue (7 entries)

en: User interface
de: Benutzeroberfläche

en: The configuration options have been saved.
de: Die Konfigurationsoptionen wurden gespeichert.

en: Save
de: Speichern

en: Appearance
de: Design

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
de: Geben Sie eine Seite pro Zeile als Drupal-Pfad ein. Das Zeichen ‚*‘ ist ein Platzhalter. Beispiel-Pfade sind %blog für die Weblog-Seiten und %blog-wildcard für alle persönlichen Weblogs. %front ist die Startseite.

en: Watermark Text
de: Text des Wasserzeichens

en: %filename is in use by another application.
de: %filename wird von einem anderen Programm verwendet.
