Ueditor for wysiwyg (7.x-2.9) - en to it translation catalogue (7 entries)

en: User interface
it: Interfaccia utente

en: The configuration options have been saved.
it: Le opzioni di configurazione sono state salvate.

en: Save
it: Salva

en: Appearance
it: Aspetto

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
it: Inserisci una pagina per linea come percorsi di Drupal. Il carattere '*' è un jolly. Percorsi di esempio sono %blog per la pagina blog e %blog-wildcard per ogni blog personale. %front è la prima pagina (front page).

en: Watermark Text
it: Filigrana testo

en: %filename is in use by another application.
it: %filename è usato da un altra applicazione.
