Ueditor for wysiwyg - 百度编辑器 (7.x-3.0) - en to fr translation catalogue (8 entries)

en: User interface
fr: Interface utilisateur

en: The configuration options have been saved.
fr: Les options de configuration ont été enregistrées.

en: Save
fr: Enregistrer

en: Appearance
fr: Apparence

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
fr: Saisissez une page par ligne sous la forme de chemins Drupal. Le caractère '*' est un joker. Saisissez par exemple %blog pour la page des blogs et %blog-wildcard pour chaque blog personnel. %front est la page d'accueil.

en: Watermark Text
fr: Texte en filigrane

en: Colorbox Width
fr: Largeur de la Colorbox

en: Colorbox Height
fr: Hauteur de la Colorbox
