Uid login (7.x-1.0-rc1) - en to de translation catalogue (19 entries)

en: Operations
de: Aktionen

en: Username
de: Benutzername

en: edit
de: Bearbeiten

en: Update
de: Aktualisieren

en: never
de: nie

en: User ID
de: Benutzer-ID

en: Update options
de: Aktualisierungseinstellungen

en: Roles
de: Rollen

en: Last access
de: Letzter Zugriff

en: blocked
de: Gesperrt

en: active
de: aktiv

en: Operation
de: Aktion

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
de: Die E-Mailadresse %email ist bereits registriert. <a href="@password">Haben Sie Ihr Passwort vergessen??</a>

en: The e-mail address %email has been denied access.
de: Der E-Mail-Adresse %email wurde der Zugriff verweigert.

en: Member for
de: Mitglied seit

en: @time ago
de: vor @time

en: Create new account
de: Neues Benutzerkonto erstellen

en: The name %name has been denied access.
de: Der Name %name wurde verboten.

en: No people available.
de: Keine Personen verfügbar.
