Uid login (7.x-1.0-rc1) - en to es translation catalogue (18 entries)

en: Status
es: Estado

en: Operations
es: Operaciones

en: Username
es: Nombre de usuario

en: edit
es: editar

en: Update
es: Actualizar

en: never
es: nunca

en: User ID
es: ID de Usuario

en: Update options
es: Actualizar opciones

en: Last access
es: Último acceso

en: blocked
es: bloqueado

en: active
es: activo

en: Operation
es: Operación

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
es: La dirección de correo %email ya está registrada. <a href="@password">¿Ha olvidado su contraseña?</a>

en: The e-mail address %email has been denied access.
es: Se negó acceso a la dirección de correo electrónico %email.

en: Member for
es: Miembro desde hace

en: @time ago
es: Hace @time

en: Create new account
es: Crear nueva cuenta

en: The name %name has been denied access.
es: Al nombre %name se le ha denegado el acceso.
