Uid login (7.x-1.0-rc1) - en to hi translation catalogue (19 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: edit
hi: संपादन करें

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: never
hi: कभी नहीं

en: User ID
hi: उपयोगकर्ता आईङी

en: Update options
hi: सुधार के वैकल्पिक तरीके

en: Roles
hi: भूमिका

en: Last access
hi: अंतिम पहुंच

en: blocked
hi: बंद

en: active
hi: उपलब्ध

en: Operation
hi: काम

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
hi: %email यह ईमेल पता पहले से जुडा हुआ है. <a href="@password">क्या आप अपना कूटशब्द भूल गये हैं?</a>

en: The e-mail address %email has been denied access.
hi: %email इस ईमेल पते को प्रवेश निषेध है।

en: Member for
hi: के लिये सदस्य

en: @time ago
hi: @time पूर्व

en: Create new account
hi: नया खाता खोलें

en: The name %name has been denied access.
hi: सदस्य %name को प्रवेश निषेध है।
