Uid login (7.x-1.0-rc1) - en to hr translation catalogue (19 entries)

en: Operations
hr: Operacije

en: Username
hr: Korisničko ime

en: edit
hr: uredi

en: Update
hr: Osvježi

en: never
hr: nikada

en: User ID
hr: ID korisnika

en: Update options
hr: Opcije nadogradnje

en: Roles
hr: Uloge

en: Last access
hr: Zadnji pristup

en: blocked
hr: blokiran

en: active
hr: aktivan

en: Operation
hr: Operacija

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
hr: Adresa e-pošte %email je već korištena za registraciju. <a href="@password">Jeste li zaboravili lozinku?</a>

en: The e-mail address %email has been denied access.
hr: E-mail adresi %email zabranjen je pristup.

en: Member for
hr: Član već

en: @time ago
hr: prije @time

en: Create new account
hr: Stvori novi račun

en: The name %name has been denied access.
hr: Korisničko ime %name je zabranjeno.

en: No people available.
hr: Nema dostupnih korisnika.
