Uid login (7.x-1.0-rc1) - en to ja translation catalogue (20 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Operations
ja: 操作

en: Username
ja: ユーザー名

en: edit
ja: 編集

en: Update
ja: 更新

en: never
ja: なし

en: User ID
ja: ユーザーID

en: Update options
ja: 更新オプション

en: Roles
ja: 役割

en: Last access
ja: 前回のアクセス

en: blocked
ja: ブロック

en: active
ja: アクティブ

en: Operation
ja: 操作

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
ja: メールアドレス %email はすでに登録されています。<br /><a href="@password">パスワードをお忘れですか？ 再発行を希望する場合はここをクリックしてください。</a>

en: The e-mail address %email has been denied access.
ja: メールアドレス %email の使用は許可されていません。

en: Member for
ja: ユーザー登録から

en: @time ago
ja: @time 前

en: Create new account
ja: アカウントの作成

en: The name %name has been denied access.
ja: ユーザー名 %name の使用は許可されていません。

en: No people available.
ja: 利用可能なユーザーがいません。
