Uid login (7.x-1.0-rc3) - en to da translation catalogue (19 entries)

en: Operations
da: Handlinger

en: Username
da: Brugernavn

en: edit
da: redigér

en: Update
da: Opdatér

en: never
da: aldrig

en: User ID
da: Bruger ID

en: Update options
da: Opdatering

en: Roles
da: Roller

en: Last access
da: Seneste tilgang

en: blocked
da: blokeret

en: active
da: aktiv

en: Operation
da: Handling

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
da: E-mail-adressen %email er allerede i brug. <a href="@password">Har du glemt din adgangskode?</a>

en: The e-mail address %email has been denied access.
da: E-mail-adressen %email er nægtet adgang.

en: Member for
da: Medlem i

en: @time ago
da: @time siden

en: Create new account
da: Opret konto

en: The name %name has been denied access.
da: Navnet %name er nægtet adgang.

en: No people available.
da: Ingen personer til rådighed.
