Uid login (7.x-1.0-rc3) - en to fr translation catalogue (21 entries)

en: Status
fr: État

en: Operations
fr: Actions

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: edit
fr: modifier

en: Update
fr: Mettre à jour

en: never
fr: jamais

en: User ID
fr: Identifiant (ID) utilisateur

en: Update options
fr: Mettre à jour les options

en: Roles
fr: Rôles

en: Last access
fr: Dernier accès

en: blocked
fr: bloqué

en: active
fr: actif(s)

en: Operation
fr: Opération

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
fr: L'adresse électronique %email est déjà enregistrée. <a href="@password">Avez-vous oublié votre mot de passe ?</a>

en: The e-mail address %email has been denied access.
fr: L'adresse de courriel %email n'est pas autorisée sur ce site.

en: Member for
fr: Membre depuis

en: @time ago
fr: il y a @time

en: Create new account
fr: Créer un nouveau compte

en: The name %name has been denied access.
fr: Le nom d'utilisateur %name n'est pas autorisé sur ce site.

en: Acc No
fr: N° d'adhérent

en: No people available.
fr: Personne n'est disponible.
