Uid login (7.x-1.0-rc3) - en to id translation catalogue (18 entries)

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Username
id: Nama pengguna

en: Update
id: Perbarui

en: never
id: tidak pernah

en: User ID
id: ID Pengguna

en: Update options
id: Opsi pembaruan

en: Roles
id: Peran

en: Last access
id: Akses terakhir

en: blocked
id: diblokir

en: active
id: aktif

en: Operation
id: Operasi

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
id: Alamat email %email sudah terdaftar. Gunakan alamat email yang lain atau <a href="@password">minta sandi baru jika anda lupa</a>.

en: The e-mail address %email has been denied access.
id: Alamat email %email tidak dibolehkan.

en: Member for
id: Anggota selama

en: @time ago
id: @time yang lalu

en: Create new account
id: Buat akun baru

en: The name %name has been denied access.
id: Nama %name tidak dibolehkan.

en: No people available.
id: Tidak tersedia orang.
