Uid login (7.x-1.0-rc3) - en to is translation catalogue (15 entries)

en: Status
is: Staða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Username
is: Notendanafn

en: edit
is: breyta

en: Update
is: Uppfæra

en: never
is: aldrei

en: User ID
is: Auðkenni notanda

en: Update options
is: Uppfærsluvalkostir

en: Roles
is: Hlutverk

en: active
is: virkur

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
is: Netfangið %email er þegar skráð í kerfið. <a href="@password">Gleymdirðu lykilorðinu þínu?</a>

en: The e-mail address %email has been denied access.
is: Netfanginu %email hefur verið neitað um aðgang.

en: Member for
is: Meðlimur í

en: @time ago
is: @time síðan

en: Create new account
is: Stofna nýjan aðgang
