Uid login (7.x-1.0-rc3) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: Status
it: Stato

en: Operations
it: Operazioni

en: Username
it: Nome utente

en: edit
it: modifica

en: Update
it: Aggiorna

en: never
it: mai

en: User ID
it: ID utente

en: Update options
it: Opzioni di aggiornamento

en: Roles
it: Ruoli

en: Last access
it: Ultimo accesso

en: blocked
it: bloccato

en: active
it: attivo

en: Operation
it: Operazione

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
it: L'indirizzo e-mail %email è già stato registrato. <a href="@password">Hai dimenticato la password?</a>

en: The e-mail address %email has been denied access.
it: All'indirizzo e-mail %email è stato negato l'accesso.

en: Member for
it: Iscritto da

en: @time ago
it: @time fa

en: Create new account
it: Crea nuovo profilo

en: The name %name has been denied access.
it: Al nome %name è stato negato l'accesso.

en: No people available.
it: Nessuna persona disponibile.
