Uid login (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (19 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: Username
pt: Nome de usuário

en: edit
pt: editar

en: Update
pt: Atualizar

en: never
pt: nunca

en: User ID
pt: ID do usuário

en: Update options
pt: Opções de atualização

en: Roles
pt: Papéis

en: Last access
pt: Último acesso

en: blocked
pt: bloqueado

en: active
pt: ativo

en: Operation
pt: Operação

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
pt: O e-mail %email já foi registrado. <a href="@password">Talvez você tenha esquecido a sua senha?</a>

en: The e-mail address %email has been denied access.
pt: O acesso foi negado para o endereço de email %email.

en: Member for
pt: Membro há

en: @time ago
pt: @time atrás

en: Create new account
pt: Criar nova conta

en: The name %name has been denied access.
pt: O acesso foi negado para o nome %name.

en: No people available.
pt: Ninguém disponível.
